top of page
Logo_New_White.png

SOLAR FİRE DOLANDIRICISINA DİKKAT

korsan-yazilima-bulasmamak-icin-4-onemli-neden-1631775333.png

07.10.2022

Solar Fire yazılımı Dünya çapında en popüler, profesyonel astrologların kullandığı ABD menşeli Alabe firmasına ait bir astronomi/astroloji yazılımı. Türkiye de gözlemlediğimiz kadarı ile profesyonel astrologların yaklaşık %95’i bu yazılımı kullanıyor.

Piyasamızdaki bir şahıs bir süredir yüzlerce kişiyi sahte ve kırık Solar Fire’ı sözde lisanslı ve orjinal diye satarak dolandırmaktatır. Sadece bu hafta içerisinde 100 kişilik bir grubu aynı anda dolandırmıştır. Dolandırılan ve mağdur olanlardan bir arkadaşımız bize ulaştı ve bu şahıstan aldığı “sözde” lisans bilgilerini ABD’deki Solar Fire’ın üreticisi Alabe firmasına sorgulattı. Alabe’den gelen yanıt maalesef beklendiği gibi bu arkadaşın aldığı Solar Fire’ın orjinal olmadığı ve kendisinin dolandırıldığı yönündedir.

Artan bu dolandırıclık faaliyetlerine marız kalıp mağdur olmamak adına bu bilgilendirmeyi yapmayı uyggun gördük. Mağdur olmamak adına ve mağdur olduktan sonra alınabilecek aksiyonları sizler ile paylaşmalk istedik.

Solar Fire’ı Neden Orjinal Lisanslı Kullanmalıyım?

 • Öncelikle kırılmış/hacklenmiş bir versiyon kullandığınızda bu hackleme sırasında o hackerın Solar’ın içine sizin kredi kartı bilgileri gibi kişisel, özel bilgilerinizi çalmak için bir virüs yerleştirmiş olabileceğini ihtimalini de hesaba katmak gerekir. 

 • Piyasada “benim sattığımda orijinal/lisanlı” diyerek daha düşük fiyatlardan programı teklif ederek insanları kandıranlar var. Aslında o kişinin elindeki program kırık olduğu için kendisine maliyeti SIFIR TL. Yani size 10 TL’ye bile satabilecekken Orijinal fiyatının biraz daha aşağısında teklif edebiliyor.

 • Solar Fire’ın Türkiye'de 2 resmi distribütörü var ve bunlardan birisi Aldebaran Akademi. Aşağıdaki linkten Solar Fire’ın Türkiye dahil dünyadaki tüm distribütörlerini görebilirsiniz.

 • Solar’ın kendi sitesinden veya bu 2 distribütör haricinde başka birisinden aldığınızda ürünün orijinal ve sizin adınıza lisanslı olma durumu yok. Eğer “adınıza da lisanslı” deniliyorsa o zaman şu soru sorulmalı ->

  • “Ben Solar’ı sizden aldığımda Lisans Bilgilerim, Program Seri No ve Şifre NEREDEN geliyor? Sizden mi yoksa Solar Firmasına ait orjinal e-mail adresinden mi?”.

  • Solar Firmasının sahibi Alabe’dir ve size yukarıda bahsedilen lisans bilgileri direkt "....@alabe.comuzantılı e-mailler ile gelir: İnsanları “bu da orijinal” diye dolandıran şahısların kendi e-mail adreslerinden değil.

Bir kere mağdur oldum, şimdi ne yapmalıyım?

 • Öncelikle ilk alacağınz aksiyon dolandırıcı ile tekrar irtibata geçip size sahte yazılım sattığı için ödemiş olduğunuz ücreti geri istemek olabilir. Özellikle bu son vuku bulan (100 kişilik grubun dolandırılması) olaydan sonra kendisini savunacak bir argümanı kalmayacaktır. Yukarıda altını çizdiğimiz üzere “Benim Solar Fire indirme linkim, lisans numaram, şifrem ve kullanıcı adım NEDEN senden geldi?, Neden alabe.com’dan direkt bana gelmedi?” diye sorgulayın.

 • Ücretiniz iade edilmez ise...

  • Alabe firmasına lisansınızın orijinal olup olmadığını sorgulatabilirsiniz ve gelecek olan resmi yazıya dayanarak gerekli aksiyonları alabilirsiniz. Lisans sorgulama konusunda bizden destek alabilirsiniz.

  • Eğer hala ücretiniz iade edilmedi ise Alabe firmasından gelen lisans sorgulama evrakınız ile birlikte size en yakın Tüketici Hakem Heyetine başvurabilirsiniz. Bu yolla paranızı çok hızlı bir şekilde iade almanız çok ama çok yüksek ihtimal dahilinde. 

  • Bireysel olarak Cimer'e şikayet edebilirsiniz.

  • (Bahsi geçen 100 kişilik grup) topluca birleşip dolandırıcılık suçu ile savcılığa başvurabilir.

Aldebaran Akademi Şimdiye Kadar Yapılmış En Kapsamlı Solar Fire Eğitimi Hazırladı!

 • Aldebaran Akademi aracılığı ile yapılan Solar Fire alımlarında

  • Eylül 2022 hazırlayıp kaydettiğimiz Solar Fire eğitim videolarını ücretsiz hediye edeceğiz. Şimdiye kadar yapılmış en kapsamlı en sade anlatımlı toplamda 8 saatlik 40 dakikalık bir eğitim kaydı. (Harici satış fiyatı : 700 TL olan bir eğitim). Eğitim ile ilgili daha detaylı bilgiyi şu linkten edinebilirsiniz.  https://www.aldebaranakademi.com/solar-fire-egitimi

  • Ayırca  bizlerden teknik destek te alabileceksiniz. Akademi olarak bizim çözemediğimiz durumlarda ise merkezi ABD’de olan Solar Fire’ın teknik ekibinden sizin adınıza bizzat biz yardım istiyor oluyoruz.

  • Bu kampana Eylül 2022 den itibaren devreye girmiştir daha önceki alımlara uygulanamamaktadır.

 

İletişim

e-mail: info@aldebaranakademi.com

0 542 440 48 21 (Sadece Whatsapp Mesaj)

Saygılarımızla,

Aldebaran Akademi

Logo_New_White.png
bottom of page